Now Reading
Бронювання працівників під час воєнного стану

Бронювання працівників під час воєнного стану

В умовах воєнного стану діє законне правило бронювання працівників під час війни. Коротко ознайомимось з ключовими моментами.

Базовим нормативно-правовим актом у сфері мобілізації є Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (далі – Закон), проте питання, що стосуються детального врегулювання процедури  бронювання працівників в умовах воєнного стану є викладені в Постанові КМУ “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану” (далі – Постанова).

Кому надано право  на бронювання працівників?

– Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві. (ч. 1 ст. 25 Закону).

Визначимо, що мобілізаційним завданням (замовленням) є виконання робіт  або надання послуг , виконання якого покладається на конкретне підприємство, установу чи організацію на умовах договору (контракту). 

– Бронювання військовозобов’язаних здійснюється за підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення. Бронювати працівників можуть і уповноважені банки, що залучаються до роботи (здійснення операцій) в умовах особливого періоду. (п. 1 Постанови).

Яким чином підтвердити бронювання працівників?

Державний орган повинен видати військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки. Даний документ підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час (п. 5 Постанови).

Який термін бронювання працівників?

Рішенням  Міністерства економіки зазначається, що строк дії відстрочки  не може перевищувати шість місяців (абз.2 п.3 Постанови).

Коли бронювання працівників анулюються?

See Also

– при закінченні строку її дії;

– при завершенні виконання або скасування завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;

– при ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;

– при звільненні військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації (абз.1 п.4 Постанови).

Важливо зазначити, що в період ведення воєнних дій населення має бути забезпеченим всім необхідним, а економіка повинна активно працювати.