Now Reading
Якими є нормативи підіймання та переміщення вантажів підлітками під час роботи?

Якими є нормативи підіймання та переміщення вантажів підлітками під час роботи?

Роботодавцям неповнолітніх забороняється використовувати їх працю на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Також заборона поширюється і на підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми (згідно з ст. 190 КЗпП). До тривалої роботи по підійманню та переміщенню важких речей  підлітки до 15 років не допускаються.  

Робота підлітків з вантажами не повинна становити  більше 1/3 робочого часу. Вага окремого вантажу та сумарна вага вантажу, який повинні підіймати та переміщувати підлітки, не повинна перевищувати визначених граничних норм. 

Окрім того, схожа заборона стосується і до залучення неповнолітніх до роботи у певний час, а саме до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні (згідно зі ст. 192 КЗпП).

See Also

Важливо пам’ятати, що неповнолітні приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду. Такий огляд надалі неповнолітні повинні проходити  щороку і до досягнення ними 21 року (ст. 191 КЗпП).