Now Reading
Чи обов’язково укладати трудовий договір при прийнятті на роботу?

Чи обов’язково укладати трудовий договір при прийнятті на роботу?

Необхідно знати, що сам трудовий договір як такий може письмово і не укладатися, проте роботодавець обов’язкового повинен видати наказ про прий­няття працівника на роботу та повідомити Державну податкову службу, а працівник повинен бути ознайомлений з наказом під підпис.

Якщо ж роботодавець не видав наказ про прийняття на роботу, ви можете звернутися до суду з позовом про оформлення трудових відносин щодо виконання роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи.

Важливо! Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться роботодавцем після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку.

See Also

У разі, якщо працівник був фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (без видачі наказу), роботодавець може бути притягнутий до відповідальності згідно з ст. 265 КЗпП. Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до Державної служби України з питань праці.