Now Reading
Чи може встановлюватися стажування при прийомі на роботу?

Чи може встановлюватися стажування при прийомі на роботу?

Інколи роботодавці пропонують пройти стажування, щоб оцінити вміння та навички працівника, після чого ними вирішуватиметься питання про оформлення трудових відносин. Насправді, роботодавці встановлюють для працівників стажування, під яким приховують випробування. Це здійснюється з метою уникнення виконання вимог щодо випробування, які передбачені трудовим законодавством. Для того, щоб зрозуміти, чи зобов’язані проходити стажування, вам необхідно знати наступне.

Стажування передбачено лише для деяких категорій осіб. З метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді, статтею 29 Закону «Про зайнятість населення» надається можливість студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

Строк стажування студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти не може перевищувати шести місяців. Частиною п’ятою пункту 1 статті 29 Закону України “Про зайнятість населення” встановлено, що роботодавець вносить до трудової книжки запис про проходження стажування. У разі коли в період стажування студент виконує професійні роботи, організація за всі роботи, виконані відповідно до наданих завдань здійснює виплату студенту заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

See Also

Важливо! Метою стажування у більшості випадків є набуття професійних умінь та навичок до початку самостійної роботи. Наприклад, однією з вимог для отримання права на заняття адвокатською діяльністю і власне отримання адвокатського посвідчення є проходження стажування під керівництвом адвоката (ст. 6, 10 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”). Проте, чинним законодавством також встановлені випадки, коли особа може проходити стажування під час виконання трудових обов’язків. Так, державні службовці  з метою підвищення рівня професійної компетентності проходять  стажування з відривом від служби (ст. 48 Закону України «Про державну службу»).