Now Reading
Відповіді на актуальні питання у сфері трудових відносин під час воєнного стану

Відповіді на актуальні питання у сфері трудових відносин під час воєнного стану

Ми визначили актуальні питання, які виникають у сфері трудових відносин під час воєнного стану та надали короткі відповіді на них, враховуючи чинне законодавство України.

Яка нормальна тривалість робочого часу у період воєнного стану?

Нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень – ч.1 ст.6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон).

Тривалість щорічної основної відпустки?

У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні ч.1 ст.12 Закону.

Чи можна залучати працівників до роботи у вихідні та святкові дні?

Норми статей 71-73 Кодексу законів про працю України, що стосуються заборони залучення працівників у святкові і вихідні дні та компенсації за роботу у святкові і вихідні дні у період дії воєнного стану не застосовуються.

Чи проводити медичний огляд працівників у період воєнного стану?

Медичні огляди працівників проводити потрібно навіть під час воєнного стану. Звертаємо увагу, що при введенні в Україні воєнного стану не відбулося внесення змін до нормативно-правових актів та інших документів, на основі яких роботодавець має право перенести строк проведення медичного огляду працівників чи допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд.

Чи проводити перевірку знань з питань охорони праці під час воєнного стану?

See Also

Перевірка знань з питань охорони праці під час воєнного стану проводиться за загальною процедурою відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці.

Які є виключення щодо роботи в нічний час?

У період дії воєнного стану не залучаються до роботи в нічний час без їх згоди: вагітні жінки і жінки, які мають дитину віком до одного року, особи з інвалідністю, яким за медичними рекомендаціями протипоказана така робота –  ч.1 ст.8 Закону.

Чи має право роботодавець змушувати працівника писати заяву на відпустку за свій рахунок під час воєнного стану?

Законодавством України не визначено надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця. Звертаємо увагу, що оформлення відпустки без збереження заробітної плати за ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки» є правом працівника, а не обов’язком.